Вхід

Реєстрація
Головна
 
Чернівецький обласний спортивно-туристський клуб ВЕСЛО 
Меню сайту
Категорії розділу
Івано-Франківська область [9]
Чернівецька область [13]
Довідник туриста [41]
Наше опитування
Коли у Вас є час на відпочинок?
Всього відповідей: 172
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Довідник туриста

Дещо про техніку безпеки або "Береженого Бог береже!"

Техніка безпекиШановні гості! Хочу Вам дещо розповісти про завтрашній похід. Буде дуже важко, не всі дійдуть до останньої точки, хтось зірветься у прірву, хтось не вміє плавати і відповідно..., але ті, хто дійде – позаздрять тим, хто не дійшов, але все ж таки й досі невідомо – кому повезе більше. Чорний туристський гумор небезпідставно має невичерпне джерело фактів і спогадів відповідного ґатунку. Недарма у класифікаціях до окремих видів туризму запроваджений спеціальний термін "Екстремальний туризм”. Та навіть у простому поході можна зустрітись з не передбачуваними ситуаціями загрози здоров’ю і життю. Досвідчені туристи склали і написали такий своєрідний "кодекс туризму”; на одній з стоянок. На "вечорницях” я вам почитаю його, досить цікавий і корисний для Вас на мій погляд.

Головний пункт цього "кодексу”:

  • Не шукай пригоду горах, чи на воді, вони самі вас знайдуть. Я не збираюсь читати Вам лекції про додержання елементарних правил групової та особистої техніки безпеки, у кожному виді туризму вони свої. Але за всіма не встежиш, тому практика показала, що дотримуючись правил техніки безпеки зменшує шанси передчасно опинитись у компанії вашого адвоката, чи борони боже перед вратами святого Петра. Кожен із Вас краще за всіх знає свій організм – це ще раз нагадує: не забудьте взяти особисті ліки (аптечка із загальним набором ліків знаходиться у інструктора). Слід уважно прислухатись і до страхових компаній, так, на про всяк випадок – чим диявол не жартує!
  • Застрахувати своє дорогоцінне життя і здоров’я. Це запорука того, що після якоїсь халепи ви вдруге не потрапите до реанімації, але вже після знайомства з астрономічним рахунком, виставленим вам за проведення рятувальних робіт. Та й перебування у лікарні нині обходиться далеко не у символічну суму. Хоча "Якщо людина хоче по-справжньому жити, то медицина безсила”.
  • Третє правило стосується гласності. Ваша туристична група не загін спецпризначення і не виконує таємне завдання державної важливості. Давати об’яви про ваш похід не обов’язково, але попередити своїх близьких та друзів обов’язково. Про всяк випадок варто захопити мобільний телефон. Це дозволить вам не загубитись у цьому світі, а відповідним установам вчасно відшукати Вас.

А взагалі учасник походу зобов’язаний:

  1. не лізти туди, куди його не просять;
  2. застрахувати своє дорогоцінне життя;
  3. мати медичну довідку про стан здоров’я;
  4. мати з собою індивідуальні ліки;
  5. виконувати своєчасно вказівки керівника походу;
  6. на час підготовки до походу пройти медичний огляд;
  7. не вживати алкогольних напоїв за 3 доби до походу, а також під час походу;
  8. своєчасно інформувати керівника походу про погіршення стану здоров’я.

Якщо ж Ви проігноруєте ці добрі поради, то всі свої проблеми будете вирішувати власноруч. "Спасіння потопаючого – справа рук самого потопаючого”. За невиконання вимог техніки безпеки на маршруті, учасник походу рішенням керівника (інструктора) може бути знятий з даного маршруту. Удачі Вам на маршрутах.

Старший інструктор з водно-пішохідного туризму В. Павленко

Удачі Вам на маршруті...


Категорія: Довідник туриста | Додав: Lubomir (13.04.2010)
Переглядів: 864 | Коментарі: 2 | Теги: безпека, що брати в похід, техніка безпеки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
1 Вітлій  
1
Дуже корисна та цікава інформація.

2 Lubomir  
0
Дякую! дуже приємно, що комусь знадобилися наші поради. biggrin

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний хостинг uCoz