Щорічно, в останню неділю травня, в смт. Путила (Чернівецька обл.) проводиться свято "Вихід на полонину" (або як ще його називають "Полонинська ватра"). Всі бажаючі зможуть відвідати виставки виробів декоративно-прикладного образотворчого та ужиткового мистецтва Путильщини та придбати цікаві вироби та просто помилуватися неймовірно красивими карпатськими краєвидами, насолодитися чистим гірським повітрям, на один день поринути у світ Буковинської Гуцульщини.
Тільки тут, високо у горах ви почуєте гру народних митців на дримбах та сопілках. Тут майстрині запропонують вам нашиті кольоровими сап'яном із мідяними і мосяжними капелями і ґудзиками, прикрашеними кольоровою волічкою киптарі, вишиті нитками та викладені бісером сорочки, оздоблені трісунками і павами кресані. Гуцульщина - відомий край майстрів з різьблення, випалювання та інкрустації по дереву. Під час свята "Виходу на Полонину" ви побачите виставку-продаж різноманітних виробів з дерева - дерев'яний посуд, дерев'яні та плетені меблі, різноманітні сувеніри. Традиційно, гуцули виробляють гончарні вироби (кахлі, посуд), а також ковдри з овечої вовни.
В програмі свята:
- вибір ватага, вшанування працьовитих ґаздів;
- запалення символічної ватри з гуцульським запальним танцем;
- полонинський хід;
- гуцульське весілля;
- народні забави;
- виступи художніх колективів та аматорів художньої самодіяльності;
- виставка - продаж сиру;
- екстремальний спорт;
- конкурс «Карпатський легень».
Гуцульщина відома своїми майстрами з декоративно-прикладного мистецтва, тому на святі будуть представлені:
- вироби з дерева;
- вишивки;
- бісероплетіння;
- гончарні вироби.
Дані вироби можна буде придбати на виставці-продажі. В ході свята також можна буде спробувати традиційні гуцульскі страви: бануш з грибами, бануш з бринзою, гуслянку ін. Основна частина свята проходитиме на стадіоні "Карпати".
Організатор поїздки:
- Павленко Валерій Іванович - (050)158 12 96
|